To już koniec Hondy Monkey. Z linii montażowej zjadą wkrótce ostatnie, kolekcjonerskie egzemplarze

W kwietniu Honda ogłosiła, że produkcja legendarnego, miniaturowego motocykla – Z50 Monkey, zostanie zakończona po 50 latach produkcji. Motorek pojawił się na świecie jako Z50A Mini Trail 50 w 1968 roku. Maszyna wyposażona była w silnik o pojemności 49 cm3. Klienci mogli wybrać wariant z czerwono-srebrnym lub żółto-srebrnym zbiornikiem, chromowanymi błotnikami i białymi uchwytami.

Monkey 50th Special. Foto: Honda

Przez ponad pół wieku „Monkey Bike” służył kilku generacjom młodych wielbicieli motoryzacji, dlatego decyzja Hondy o wstrzymaniu produkcji odbiła się szerokim echem wśród byłych i obecnych wielbicieli malucha. Wraz z ogłoszeniem końca Z50 firma Big Red zapowiedziała ostatnią, limitowaną serię „Monkey Bike”, która będzie jednocześnie wersją rocznicową na 50-lecie produkcji.

Monkey 50th Special pojawi się wyłącznie w Japonii w wariancie biało-czerwonym z chromowanym zbiornikiem, błotnikami, reflektorem i bocznymi osłonami. Powróci również skrzydlate logo Hondy ze specjalnym wzorem na 50-lecie produkcji. Nawet kluczyk motocyklowy nawiązuje do półwiecza produkcji „Monkey Bike”.

Monkey 50th Special. Foto: Honda

Honda rozpocznie przyjmowanie zamówień 21 lipca. Biorąc pod uwagę niewielką liczbę dostępnych egzemplarzy, jeśli popyt przekroczy podaż (czyli prawie na pewno), firma wybierze nabywców w systemie loterii. Jeżeli macie przyjaciela lub krewnego w Japonii, możecie spróbować szczęścia pod tym adresem. Ostatnie produkcyjne egzemplarze „Hondy Monkey” to gratka dla kolekcjonerów, ich wartość na pewno będzie szybko rosła.

%d bloggers like this: