Latający motocykl Scorpion-3 trafił do sprzedaży. Ile za to cudo?

W połowie lutego pisaliśmy o rosyjskim startupie firmy HoverSurf. Chodziło o latający pojazd Scorpion-3, który ze względu na kształt drona oraz pozycję ciała pilota podczas lotu przypomina nieco motocykl. Okazało się, że wynalazek z HoverSurf uzyskał zakładane finansowane, co umożliwiło twórcom przejście z etapu prototypu do produktu komercyjnego.

Innymi słowy Scorpion-3 jest już w sprzedaży. Komu latający motocykl?

Scorpion-3. Foto: HoverSurf

Scorpion-3 może rozwijać prędkość nawet do 50 kilometrów na godzinę i unosić się do 10 metrów w górę, ale ze względów bezpieczeństwa jego możliwości zostały znacznie ograniczone. Maksymalne obciążenie wynosi 150 kilogramów. Dzięki wbudowaniu ograniczeń, urządzenie może być sterowane przez osoby, które nie posiadają żadnych specjalnych uprawnień.

Chętni na zakup Scorpiona-3 powinni pamiętać, że jednostka może utrzymać się w powietrzu zaledwie kilka minut z pełnym obciążeniem. To może nie wystarczyć, żeby dolecieć do pracy. Urządzenie jest też tanie, aby stać się jego posiadaczem, trzeba wysupłać aż 150 tys. dolarów.


Hoverbike Scorpion-3 TRAILER 2017. Źródło: YT, HOVERSURF OFFICIAL

Swoją drogą, jeśli drony typu Scorpion-3 staną się wydajniejsze i tańsze, organy w rodzaju Urzędu Lotnictwa Cywilnego będą miały niemały problem. Chodzi zarówno o bezpieczeństwo i certyfikowanie tego typu latających maszyn, jak i licencji na ich użytkowania i latanie. Czy za kilka, kilkanaście lat, będziemy latać nad asfaltowymi drogami ulepszonymi wersjami Scorpiona-3? To byłoby ciekawe…

%d bloggers like this: