Premiera motocykla LEM Falcon

LEM Falcon został opracowany i zbudowany przez studentów Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej. LEM Falcon ma nie tylko sprawnie poruszać się po ulicach, ale doskonale radzić sobie poza nimi na szutrowych i polnych drogach.

Już jutro będzie można zobaczyć maszynę i porozmawiać z jej twórcami podczas oficjalnej premiery, która odbędzie się 28. czerwca o godzinie 11:00 w Strefie Kultury Studenckiej na Politechnice Wrocławskiej przy ulicy Hoene-Wrońskiego 10.

Foto: LEM Wrocław @LightElectricMotorcycle

Silnik zamontowany w ramie LEM Falcona może wygenerować 11 kW mocy, zaś maksymalna prędkość pojazdu to ok. 130 km/h. Masa LEMa wynosi tylko 80 kg. Na jednym ładowaniu pojazd może jechać przez mniej więcej godzinę.

Foto: LEM Wrocław @LightElectricMotorcycle

Rama i wahacz to stop aluminium oraz kompozytów. Zamiast klasycznych zegarów motocyklowych, na kierownicy zostanie umieszczony elektroniczny wyświetlacz, na którym będzie można sprawdzić prędkość, zasięg, napięcie i natężenie prądu, temperaturę baterii, itd.

Foto: LEM Wrocław @LightElectricMotorcycle

Przypomnijmy, że w 2014 roku konstrukcja studentów Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej wygrała główną nagrodę podczas międzynarodowych zawodów Smart Moto Challenge. Była to wczesna wersja Lekkiego Motocykla Elektrycznego (LEM).

Foto: LEM Wrocław @LightElectricMotorcycle

W kolejnej edycji studenci z Politechniki Wrocławskiej zaprezentowali pojazd LEM Napoli, przeznaczony dla kurierów. Doświadczenia zdobyte przez żaków podczas prac nad poprzednimi modelami, doprowadziły do powstania wersji LEM Falcon.

%d bloggers like this: