Planowałeś kiedyś kuchnię w programie Ikei? Teraz możesz podobnie zaplanować motocykl Yamaha

Technika nie stoi w miejscu, a motocyklowe firmy prześcigają się w nietypowych pomysłach mających przyciągnąć klientów do salonów. Yamaha znalazła sposób, aby zainteresować swoją ofertą ludzi, dla których korzystanie z telefonicznych aplikacji jest tak oczywiste, jak czytanie papierowej gazety przez starsze pokolenie.

Aplikacja MyGarage to nie jest zupełne novum, ale japońska firma ogłosiła niedawno, że ulepszona apka skupi na swoim pokładzie konfigurator wszystkich dostępnych motocykli i skuterów marki. Mówiąc krótko, od teraz będzie można kombinować maszyny z rodziny Hyper Naked, Sport Heritage, Supersport, Sport Touring, Adventure i Urban Mobility.

MyGarage. Foto: Yamaha

Nowa aplikacja zachowuje możliwości i zalety wcześniejszej edycji. Użytkownicy mogą modyfikować motocykle na bazie modeli 3D i oglądać swoje dzieła, dzielić się nimi z przyjaciółmi i oczywiście w każdej chwili wysłać zaprojektowany motocykl do lokalnego dealera Yamahy, aby zamienić projekt 3D w rzeczywistość.

Każda ewentualna zmiana odzwierciedla rzeczywiste możliwości modyfikacji fizycznych maszyn. Klienci mogą manipulować kolorami, alternatywnymi tłumikami, światłami i reflektorami, lusterkami, dodatkowymi kuframi, i wieloma innymi akcesoriami.


One MyGarage App To Rule Them All. Źródło: YT, Yamaha Motor Europe

Użytkownicy dotychczasowej wersji aplikacji, którzy zapisali już wcześniej własne wersje motocykli, nie muszą obawiać się utraty danych. Aktualizacja uwzględnia również przenosiny zapisanych projektów.

Yamaha chwali się, że zwolennicy trzech kamertonów ściągnęli aplikacje już ponad 700 tysięcy razy. Zapewne niedługo zainstalowanych na pokładach telefonów i tabletów apek będzie już okrągły milion. Oczywiście MyGarage to program darmowy i działający sprawnie na obu wiodących platformach, czyli Androidzie oraz iOS.

%d bloggers like this: