Ekipa Wójcik FHP YART Racing Team zaliczyła debiutancki start w MŚ Endurance

Motocykliści polskiej ekipy Wójcik FHP YART Racing Team ukończyli swój debiutancki start w MŚ Endurance na siedemnastej pozycji w klasyfikacji generalnej, dziesiątej w kategorii EWC i czwartej w trofeum Dunlopa. Na słowackim torze Slovakia Ring Marcin Walkowiak, Marek Szkopek i Bartek Wiczyński imponowali tempem, a ich mechanicy pracą w garażu.

Foto: Yamaha

Wielokrotni mistrzowie Polski w debiucie warszawskiego zespołu w cyklu FIM EWC zakwalifikowali się do wyścigu na 18. miejscu w stawce 30 ekip, po ośmiu godzinach zaciętej walki finiszując następnie na siedemnastej lokacie.

„Debiut w mistrzostwach świata zakończył się dla nas niewątpliwym sukcesem – podsumował szef zespołu, Grzegorz Wójcik. – Dysponowaliśmy świetnym pakietem i Yamahą R1 bardzo dobrze przygotowaną przez austriacki YART, ale bez systemu szybkiej zmiany przedniego koła i z silnikiem w specyfikacji stockowej nie mogliśmy liczyć na wiele więcej, więc jesteśmy zadowoleni. Daliśmy z siebie wszystko i uniknęliśmy większych błędów. Zarówno nasi zawodnicy na torze, jak i mechanicy w garażu spisali się na medal, a ostateczny rezultat jest bardzo obiecujący, dlatego jestem przekonany, że na tym nie kończy się nasza przygoda z mistrzostwami świata.”

Foto: Yamaha

Podczas ośmiu godzin rywalizacji trójka polskich zawodników zmieniała się osiem razy, zużywając cztery przednie i osiem tylnych opon Dunlop, ok. 160 litrów paliwa i pokonując 206 okrążeń, czyli blisko 1200 kilometrów. Ekipa spędziła też w alei serwisowej zaledwie 23 z 480 minut rywalizacji.

Foto: Yamaha

To jeszcze nie koniec rewelacji. Daniel Blin wygrał niedzielny wyścig europejskiej serii Alpe Adria w klasie Stocksport 300 na słowackim torze Slovakia Ring. Dwukrotnie na podium Alpe Adria, odpowiednio w klasie Supersport i Superstock 1000, stanęli także Marek Szkopek i Bartek Wiczyński, który triumfował jednocześnie w obu wyścigach mistrzostw Polski. Zwycięstwo w mistrzostwach Polski wywalczył także w klasie Superstock 600 Szymon Strankowski, a podium w kategorii Superbike Marcin Walkowiak.

Foto: Yamaha

Motocykliści ekipy Wójcik FHP YART Racing Team w wyścigach połączonych serii Alpe Adria i mistrzostw Polski WMMP startowali na Słowacji zaledwie dzień po swoim debiucie w mistrzostwach świata Endurance.

Więcej informacji o zespole oraz starcie na Słowacji na jego oficjalnym profilu pod adresem facebook.com/wojcikfhpracingteam

Źródło: Yamaha

%d bloggers like this: