Wielkie widowisko na torze w Głażewie! To było święto terenowej jazdy na małych kołach

II runda Bud-Rem-Stal Otwarte Mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego na Torze w Głażewie przechodzi do historii. A z rundy na rundę zawodnicy pit bike przyspieszają, lecą wyżej, skaczą dalej! To co działo się na Torze Głażewo przerosło najśmielsze oczekiwania zarówno zawodników, jak i kibiców. Niesamowite emocje i coraz wyższa poprzeczka.

Foto: pitbikers.pl

Dla organizatorów, bo przebić to co wydarzyło się w minioną niedzielę będzie ciężko i dla zawodników, bo poziom techniczny startujących zdecydowanie wzrasta. Dynamiczny rozwój dyscypliny pit bike to nie tylko ilość posiadaczy małych dwóch kółek, ale i wzrost poziomu technicznego jeżdżących.

Foto: pitbikers.pl

„Dla jednych przedsionek kolejnych sportów motorowych, dla innych dyscyplina docelowa. Dla wszystkich wyśmienita zabawa i trening techniczny. Dyscyplina jest wymagająca, a przede wszystkim dająca dobry trening” – stwierdził Patryk Dudek, żużlowiec Falubazu Zielona Góra, który przed niedzielnym meczem z KS Get Well Toruń odwiedził podtoruński Tor Głażewo.

Foto: pitbikers.pl

„Sam posiadam pit bika i wykorzystuje go w treningach zimowych czy wiosennych. Przede wszystkim jest to jazda w której nie ryzykujemy poważną kontuzją, wszystko dzięki gabarytowi motocykla. Dziś jestem tu jako kibic, bo wieczorem ważny dla mnie mecz na toruńskiej Motoarenie, ale jeśli następnym razem runda pit country w Głażewie nie pokryje się z żużlem, chętnie wystartuje” – powiedział żużlowiec z tegorocznej czołówki żużlowego Grand Prix i zdobywca największej liczby punktów w niedzielny meczu na toruńskim stadionie.

Foto: pitbikers.pl

Pit bike zdobywają sympatie nie tylko zawodowców, ale i laików. Sześćdziesięciu zawodników na liście startowej II rundy Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego to najlepszy dowód na rosnącą popularność tej dyscypliny motorsportu. Najmłodsi zawodnicy mają po 8 lat. To granica uzyskania licencji zawodniczej. Młodsi, nawet pięciolatkowie w jazdach pokazowych. Łącznie sześć klas zawodniczych: „Smyk”, „ Junior”, „Kadet” , „Ladies”, „Pro”, „Open”.

To był fantastyczny dzień na głażewskim torze. Dopisali zawodnicy, kibice i pogoda. III runda mistrzostw odbędzie się 10 września. Już dziś zapraszamy!

%d bloggers like this: