Kask z systemem NUVIZ Ride HUD sprawi, że poczujesz się jak pilot myśliwca

Wielka porażka producenta kasku Skully, który miał być centrum multimedialnym z opcją wyświetlania dodatkowych treści na przesłonie, ostudziła zapał potencjalnych klientów tego typu konstrukcji, ale być może sytuacja zmieni się po premierze systemu firmy NUVIZ.

NUVIZ Ride HUD. Foto: NUVIZ

NUVIZ to właściwie joint venture dwóch film technologicznych, czyli HOLOEYE Systems z San Diego oraz APX Labs z Waszyngtonu. Projekt NUVIZ Ride HUD wystartował kilka lat temu na Kickstarterze, natomiast obecnie wreszcie doczekaliśmy się wersji komercjalnej, która wkrótce ma trafić do sprzedaży.

NUVIZ Ride HUD. Foto: NUVIZ

Warto w tym miejscu wyjaśnić, że NUVIZ Ride HUD to nie jest kask z opcją wyświetlacza przeziernego, ale dodatkowy system montowany na kasku integralnym właściciela. Stosunkowo niewielkie urządzenie może łączy w sobie kilka przydatnych motocykliście funkcji, np. nawigację, komunikację i odtwarzacz multimedialny.

NUVIZ Ride HUD. Foto: NUVIZ

Ponadto system wzbogacony jest o kamerę HD i kontroler umożliwiający transfer danych parametrów motocykla, jazdy i trasy. Po zamontowaniu urządzenia z boku kasku, zaawansowana optyka NUVIZ tworzy wirtualny obraz, podobnie jak w grach wideo lub przesłonach pilotów myśliwców wojskowych. Dane są prezentowane użytkownikowi w taki sposób, aby nie zasłaniały widoku drogi, ale uzupełniały obraz o szereg istotnych informacji. Poza regulacja horyzontu, NUVIZ posiada czujnik światła automatycznie dostosowujący jasność wyświetlanych treści.

NUVIZ Ride HUD. Foto: NUVIZ

Dodatkowy bonus to możliwość wykonywania zdjęć o rozdzielczości 8 Mpix (za pomocą jednego przycisku) lub nagrywanie sekwencji filmowych w rozdzielczości 1080p i 30 klatkach na sekundę. W przypadku 60 fps rozdzielczość spada do 720p.

NUVIZ Ride HUD. Foto: NUVIZ

NUVIZ zasilany jest akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 3250 mAh, który zapewnia 8 godzin czasu działania. Do standardowej pamięci 10 GB można dodać kartę microSD o maksymalnej pojemności 128 GB.

NUVIZ Ride HUD. Foto: NUVIZ

Zestaw pojawi się w sprzedaży w cenie 699 euro.

%d bloggers like this: