Honda wprowadzi elektryczny skuter już w przyszłym roku

Prezes firmy Honda Takahiro Hachigo oficjalnie potwierdził podczas Honda Meeting 2017, że już w przyszłym roku pojawi się elektryczny skuter marki Honda. „Staramy się promować ekologiczne rozwiązania i wśród nowości w 2018 roku na pewno pojawi się elektryczny” – powiedział prezes japońskiego konsorcjum.

„Obecnie prowadzimy intensywne badania nad rozwojem elektrycznego pojazdu dla osób dojeżdżających do pracy. Jednostka wyposażona będzie w przenośną baterię, która jest łatwa do wymiany i ładowania. Rozważamy testy demonstracyjne we współpracy z japońską pocztą” – dodał Hachigo.

Honda EV-VUB. Foto: Honda

Według słów prezesa Hondy prace dotyczą właściwie dwóch jednostek. Poza wariantem dla szerokiego grona odbiorców powstanie także zmodyfikowana wersja dla japońskich pocztowców. Na potrzeby system w każdym punkcie pocztowym powstaną stację, gdzie będzie można naładować lub wymienić zużyte ogniwa.

Co ciekawe, jakiś czas temu pojawiły się także pogłoski o tym, że słynna Honda Goldwing ma powstać w wersji hybrydowej z silnikiem elektrycznym. Ta konfiguracja została po raz pierwszy zastosowana w trójkołowcu New Wing.

%d bloggers like this: