Złodziej uciekał na motocyklu. O mało się nie utopił

Matthew Sadler i Richard Palmer w ciągu sześciu tygodni okradli prawie pięćdziesiąt pubów. Złodzieje specjalizowali się w automatach do gier, które znajdują się wyposażeniu takich przybytków. Przestępcy ukradli w sumie 33 000 funtów w monetach i dokonali szkód na kolejne 20 000 funtów.

Ostatecznie przestępcy zostali osaczeni, a kamera helikoptera zarejestrowała pościg za jednym z nich. Sadler uciekał przed policją przez gęsto zamieszkałe tereny, w pewnej chwili zostawił pościg za sobą i zjechał w wąską ścieżkę wzdłuż kanału w Erdington niedaleko Birmingham. W tym miejscu postanowił utopić motocykl, żeby zatrzeć ślady, ale przy okazji o mało sam nie wpadł do wody.


Police chase ends as pub robber rides into canal, Źródło: West Midlands Police

Złodziejowi wydawało się, że gdy motocykl zniknie pod wodą, będzie mógł spokojnie udawać przypadkowego przechodnia. Na szczęście jego poczynania śledził policyjny śmigłowiec i przestępcy nie udało się uciec.

Sadler i Palmer zostali już skazani przez sąd w Birmingham na karę sześciu lat i czterech miesięcy pozbawienia wolności. Sadler otrzymał kolejne osiem miesięcy odsiadki za ucieczkę ze szpitala, gdzie został zawieziony na leczenie.

%d bloggers like this: