Yamaha Venture 2018 to motocykl dla ludzi lubiących potężne maszyny

Yamaha zaprezentowała zupełnie nowy model touring, który łączy klasyczny styl z nowoczesną technologią, zapewniając klientom dokładnie to, o co prosili. Następca Star Venture nie próbuje być kolejnym retro Harleyem lub Indianem. Przypomina bardziej motocyklową wersję potężnego Dodge Challengera i chyba rzeczywiście taki jest.

2018 Yamaha Venture. Foto: Yamaha

Yamaha Venture wyposażony jest oczywiście w bulgoczący nowoczesny silnik V-twin (aczkolwiek chłodzony powietrzem). Zbudowany od podstaw silnik o pojemności 1854 cm3 współpracuje z sześciobiegową skrzynią biegów. Według branżowych specjalistów, będzie to dobry konkurent dla BMW K 1600 B.

2018 Yamaha Venture. Foto: Yamaha

Zbiornik paliwa mieści 22 litry paliwa, co wystarczy na pokonanie blisko 350 kilometrów. W operowaniu potężną Yamahą Venture pomaga system Super-Park. Najprościej rzecz ujmując, to jest to mały silnik elektryczny obsługiwany przez przełączniki na kierownicy i zapewniający ruch w przód i tył.

2018 Yamaha Venture. Foto: Yamaha

Inne udogodnienia to przepustnica ride-by-wire, kontrola trakcji, tempomat, kilka trybów jazdy, ABS. Inżynierowie Yamahy opracowali także nowe podwozie z niżej umiejscowionym środkiem ciężkości oraz regulowanym zawieszeniem, dzięki czemu motocykl poradzi sobie zarówno na zwykłej drodze, jak i górskich serpentynach.

2018 Yamaha Venture. Foto: Yamaha

Dla zwolenników komfortu przewidziano ogrzewane siedzenia, elektronicznie sterowaną przednią szybę, podgrzewane manetki, system Smart Key (uruchamianie motocykla bez kluczyka). Nie zabrakło także potężnego systemu audio, komunikacji przez Bluetooth, nawigacji i innych funkcji.

2018 Yamaha Venture. Foto: Yamaha

Venture 2018 pojawi się w dwóch wersjach. Podstawowa będzie kosztować 24 999 dolarów, natomiast Transcontinental pojawi się w cenie 26 000 dolarów. Ten drugi wariant Venture wyposażono w więcej pamięci, porty USB, alarm, radio CB, światła przeciwmgielne LED, dodatkowy system audio dla pasażera i GPS.

2018 Yamaha Venture. Foto: Yamaha

Do wyboru będą dwa warianty kolorystyczne: Granite Grey (szary) i Raspberry Metallic (czerwony metalik). Nie wiadomo jeszcze, kiedy motocykle trafią do Europy.

%d bloggers like this: