Terenowe emocje na torze w Głażewie już w niedzielę

W najbliższą niedzielę (18 czerwca) rozpocznie druga runda Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country województwa kujawsko-pomorskiego na torze w Głażewie. Zapowiada się ciekawe ściganie w terenie.

Foto: pitbikers.pl

Tor Głażewo to obiekt stworzony z myślą o pit bikach. Na liście startowej już kilkudziesięciu zawodników, którzy wystartują łącznie w pięciu klasach. Off-roadowy spektakl zapowiada się bardzo emocjonująco.

Rekomendacją do tego, by 18 czerwca pojawić się na podtoruńskim Torze Głażewo, niech będą opinie zawodników startujących w pit country: “Wszystkich posiadaczy pit bików zachęcam do wystartowania w zawodach w Głażewie. Możecie poczuć tam prawdziwa rywalizację i zarazem będziecie się przy tym świetnie bawić” – mówi Adam Rembeza, zwycięzca I rundy Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country województwa kujawsko-pomorskiego w klasie „PRO”.

Foto: pitbikers.pl

“Na pewno będę starał się obronić moją pozycję po I rudzie. Nie ukrywam, że myślę o tym cały czas. Wyścig pokaże, kto będzie rozdawał karty. Wszystko okaże się już w najbliższą niedzielę. Jeżeli macie wolną niedzielę, koniecznie odwiedźcie Tor Głażewo, to okazja by zobaczyć naprawdę świetnie ściąganie na jedynym z najlepszych torów pit bike w Polsce. Razem z chłopakami postaramy się pokazać ciekawe ściganie na pełnym gazie. Jeśli ktoś się waha z wystartowaniem w zawodach, nie ma co się zastanawiać, trzeba próbować swoich sił” – przekonuje Adam.

Foto: pitbikers.pl

Kto może wystartować w zawodach? Właściwie każdy, kto jeździł już w terenie, powinien sobie poradzić. Tor nie jest ciężki. Oczywiście trzeba mieć swojego pik bika i dopełnić kilku formalności. Podstawa, w przypadku dzieci, to badanie lekarskie. Starować mogą chłopcy i dziewczynki od 8 roku życia, mniejsze szkraby mogą wziąć udział w jazdach pokazowych między startami. Osoby pełnoletnie mogą wystartować po wypełnieniu oświadczenia o stanie zdrowia. Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail: lukasz@otopit.pl

Foto: pitbikers.pl

Nie jesteś gotowy startować? Zabierz rodzinę i zobaczcie na własne oczy, jak wygląda zabawa na torze w wersji pit bike. Na pewno warto.

* Bud-Rem-Stal Otwarte Mistrzostwa Pit Country województwa kujawsko-pomorskiego
* 18 czerwca 2017, treningi od 10:00, wyścigi od 12:30
* Tor Głażewo, woj. Kujawsko-pomorskie, 28 km od Torunia (kierunek Unisław)

Foto: pitbikers.pl
%d bloggers like this: