Oficjalny zwiastun modelu RVS #1 od MV Agusta

MV Agusta zaprezentowała oficjalny zwiastun modelu RVS #1, czyli pierwszej maszyny zaprojektowanej przez nowy oddział firmy. RVS to skrót od Reparto Veicoli Speciali. Jednostka ma za zadanie ożywić i wzmocnić włoską markę z Varese.

RVS #1. Foto: MV Agusta

Przypomnijmy, że w połowie maja mogliśmy obejrzeć pierwszy, wyjątkowo enigmatyczny film z RVS w roli głównej i chociaż teaser właściwie niewiele wniósł, wzbudził spore zainteresowanie, również co do planów firmy kierowanej przez Giovanniego Castiglione.

RVS #1. Foto: MV Agusta

RVS bazuje na modelu Dragster 800. Jednostka posiada trzycylindrowy silnik o pojemności 800 cm3 o mocy 150 KM. W porównaniu do oryginału z Dragstera, silnik został unowocześniony i zmieniono część komponentów, m.in. napinacz łańcucha, wałki rozrządu, prowadnice zaworów. Korpus został także odchudzony celem zbicia wagi.

RVS #1. Foto: MV Agusta

Jedną z najbardziej charakterystycznych rzeczy w MV Agusta RVS ma być oświetlenie. Motocykl posiada adaptacyjne reflektory wraz z parą lamp LED po prawej stronie. Najciekawsze jest to, że odpowiednie lampy włączają się samoczynnie w oparciu o prędkość i nachylenie motocykla, dzięki czemu oświetlona jest właściwa część drogi.


MV Agusta RVS #1 Unveiling. Źródło: YT, MVAgustaMotor

„My nie tylko budujemy motocykle, my konstruujemy emocje” – powiedział szef MV Agusta Giovanni Castiglione. Na razie to górnolotne sformułowanie oraz film musi nam wystarczy, ponieważ właściwie nadal niewiele wiemy o tym, czym jest RVS, tym bardziej, że dopóki motocykl nie trafi na rynek, wiele może się jeszcze zmienić…

RVS #1. Foto: MV Agusta
%d bloggers like this: