Aprilia Shiver 900 w ulepszonej wersji wyjedzie na drogi

Aprilia zdradza więcej informacji o ulepszonym modelu naked bike Shiver 900. Motocykl został pokazany podczas targów EICMA w zeszłym roku.

2018 Aprilia Shiver 900. Foto: Aprilia

Aprilia Shiver 900 w wersji 2018 to maszyna, która od pierwszego pojawienia się w 2007 roku stanowi spore zaskoczenie dla odbiorców i konkurentów. Shiver 900 to pierwszy fabryczny motocykl wyposażony w technologię ride-by-wire.

2018 Aprilia Shiver 900. Foto: Aprilia

Jedną z największych zmian jest zmodernizowany silnik o zwiększonej pojemności z 750 cm3 do 900 cm3. Inżynierowie włoskiej firmy przeprojektowali tłoki, wał korbowy, wtryskiwacze i ECU. Ostatecznym efektem jest zwiększenie mocy do 95 KM i 90 Nm momentu obrotowego. Warto dodać, że możliwy jest zakup jednostki o mocy 35 kW, która wówczas może być używana przez osoby legitymujące się prawem jazdy A2.

2018 Aprilia Shiver 900. Foto: Aprilia

Zwiększoną wydajność silnika połączono z ulepszoną architekturą podwozia. Górna cześć jest połączona z aluminiowymi płytami bocznymi przy użyciu specjalnych śrub o wysokiej wytrzymałości. Uzyskane połączenie tworzy sztywną i lekką ramę. Dodajmy jeszcze, że przednie zawieszenie to regulowany model Kayaba, który jest lżejszy od wcześniej używanego. Wiele innych podzespołów również zostało odchudzonych celem zmniejszenia masy, a co za tym idzie, zwiększenia mocy.

2018 Aprilia Shiver 900. Foto: Aprilia

Sportowe trójramienne obręcze kół także zostały zaprojektowane od zera. Model ten inspirowany jest kołami Aprilia Tuono V4. Nowszy wariant jest lżejszy 0,9 kg z przodu i 1,3 z tyłu.

2018 Aprilia Shiver 900. Foto: Aprilia

Kolejna zmiana to wyświetlacz wykonany w technologii TFT. Duży ekran o przekątnej 4,3 cala (ten sam model pojawił się w prezentowanych niedawno modelach Aprilia RSV4 i Aprilia Tuono 1100 V4) umożliwia uzyskanie czystych i wyraźnych wskazań nawet w przypadku silnej ekspozycji Słońca. Lepsza czytelność i widoczność to efekt zastosowania czujnika światła, który odpowiada za automatyczną zmianę kontrastu.

2018 Aprilia Shiver 900. Foto: Aprilia

Z pozostałych zmian trzeba wymienić poprawiony ABS i ulepszony system zarządzania mapami zapłonu. Na koniec warto wspomnieć, że nowa Aprilia Shiver 900 uzyskała także szeroką gamę akcesoriów przeznaczonych do aktywności sportowej i turystyki. Klienci mogą wybierać pomiędzy akcesoriami z włókna węglowego lub aluminium. Wśród dodatków są także siodła, tank bagi, boczne kufry i wiele innych rzeczy.

2018 Aprilia Shiver 900. Foto: Aprilia

Motocykl jest dostępny w Polsce w cenie od 38 900 zł.

%d bloggers like this: