Okazja czyni złodzieja

Wydawałoby się, że salon motocyklowy w godzinach otwarcia, czyli w ciągu dnia, to ostatnie miejsce, gdzie złodzieje będą szukać łupu. Być może tak jest w Polsce, ale nie w Londynie.

W zachodniej części Londynu pewien mężczyzna o ciemnej karnacji pojawił się w lokalnym salonie motocyklowym. Złodziej wykorzystał kilka minut, gdy pracowników salonu z Ealing nie było w zasięgu, i po prostu wyprowadził skuter Vespa GTS 125 Super.

Foto: MOTORCYCLE ADDICT

Na nagraniu widać również, jak zadowolony złodziej odjeżdża w siną dal. Zdarzenie miało miejsce 30 maja tuż po godzinie 17.00, kiedy ruch w sklepie jest bardzo mały. Cały obiekt oraz okolica są monitorowane, ale to jak widać zupełnie przestępcy nie przeszkadzało.

Swoją drogą, to lekcja również na nas. Nieważne gdzie parkujesz, nawet w miejscach monitorowanych i pilnowanych, zawsze blokuj kierownicę i zakładaj łańcuch, najlepiej połączonym z solidnym obiektem typu słup trakcji, czy płot.


Motorcycle Theft LONDON 30/05/2017 Shop robbery Vespa scooter. Źródło: YT, MOTORCYCLE ADDICT

Dobrym pomysłem jest też tracker GPS w trudno dostępnym zakamarku motocykla. Co prawda złodzieje znaleźli sposób na zablokowanie tego systemu, ale wymaga to więcej przygotowania, a większość złodziej jest leniwa i liczy na „szczęście”.

%d bloggers like this: