Indian Motorcycle wygrywa Red Mile

Indian Motorcycle po raz siódmy z rzędu wygrywa w tym sezonie podczas inauguracyjnego wyścigu Red Mile. Jared Mees z grupy Indian Motorcycle Racing był pierwszym, który przekroczył linię mety. Tym samym Mees znalazł się wraz ze swoim kolegą z teamu Bryanem Smithem na szczycie listy wyników. Obaj zawodnicy mają po 152 punkty.

Foto: Indian Motorcycle

„Dobrze jest wrócić na szczyt” – powiedział Mees. „To niezwykle przeżycie być pierwszym, który wygrał inauguracyjny wyścig otwarcia sezonu w Daytona na motocyklu Scout FTR750” – dodał Mees.

Dodajmy, że Indian zatrudnił Jareda Meesa, mistrza AMA Pro Flat Track, na początku zeszłego roku. Mistrz zajął się m.in. testowaniem nowego motocykla Indian. Wygląd maszyny nawiązuje do motocykli niegdysiejszej ekipy Indian Motorcycle Wrecking Crew.

Foto: Indian Motorcycle

Najstarsza amerykańska marka motocyklowa zrezygnowała z uczestnictwa w słynnych wyścigach AMA Pro Flat Track jeszcze w połowie ubiegłego stulecia. Po ponad 60 lat nieobecności na PFT inżynierowie marki wyszykowali specjalną wersję motocykla, który miał pomóc firmie Indian powrócić na szczyt.

Nowy Indian miał swój oficjalny debiut podczas finału sezonu 2016 za sprawą legendy wyścigów AMA Flat Track Joe’go Koppa, który wystąpił na FTR750 podczas Santa Rosa Mile.

Foto: Indian Motorcycle

Model Indian Scout FTR750 wyposażony jest w unikalną, ultralekką ramę stalową i elegancki korpus z włókna węglowego. Standardowy silnik Scouta nie podołałby wyzwaniom wyścigu, dlatego motocykl posiada w specjalną, rozwiniętą wersję V-Twina o pojemności 750 cm3.

Ekipa wyścigowa Indian nie zwalnia tempa i już 17 czerwca pojawi się na wyścigach serii American Flat Track na OKC Mile w Oklahoma City.

Foto: Indian Motorcycle
%d bloggers like this: