Wyścigi Tourist Trophy na wyspie Man znowu zbierają krwawe żniwo

Tegoroczna edycja wyścigów ma już niestety dwie śmiertelne ofiary. Pierwszą z nich jest 48-letni Davey Lambert, który wystąpił z niedzielnej rywalizacji w klasie Superbike TT. Lambert trafił do szpitala w stanie krytycznym i zmarł kilka godzin później.

Kolejny nieszczęśliwy wypadek miał miejsce zaledwie wczoraj (08.06.2017). W wyścigu w klasie Superstock TT śmierć poniósł Jochem van den Hoek. 28-letni Holender zaliczył wywrotkę w sekcji 11th Milestone na pierwszym okrążeniu. Davey Lambert i Jochem van den Hoek są 253 i 254 ofiarą wyścigów TT na wyspie Man.

Jochem van den Hoek. Foto: racesport.nl

 W ostatnich latach pojawił się jeszcze jeden problem. Wielu zawodników, którzy przybywają na wyścigi TT, zbyt szybko jeździ również poza trasami zawodów i terminem motocyklowego święta. Tym samym stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla mieszkańców.

Organizatorzy TT postanowili walczyć z tym procederem poprzez kampanię informacyjną. Na ulicach pojawią się plakaty i billboardy zachęcające do odpuszczenia gazu. Ich przekaz ma być bardzo dosadny, na przykład poprzez zestawienie zdjęć rozbitych, spalonych motocykli i twarzy kierowców, którzy zginęli w wypadkach.

Dodajmy jeszcze, że wywrotkę zaliczył także Guy Martin (nagranie z tego wypadku poniżej), ale najsłynniejszy zawodnik drogowych wyścigów Superbike odniósł jedynie drobną kontuzję nadgarstka.


Guy Martin CRASH Isle of man tt 2017. Źródło: YT, Midlands Mx

%d bloggers like this: