Dealer Ducati z USA rozpoczął kampanię mającą na celu wykup Ducati od Audi

Jeden z dealerów włoskiej marki w Stanach Zjednoczonych zaingurował akcję crowdfundingową mającą na celu zebranie 1,6 miliarda dolarów w celu wykupienia Ducati od obecnego właściciela, firmy Audi.

Akcja jest wynikiem plotek o sprzedaży Ducati przez Audi, a właściwie Volkswagena AG, czyli niemieckiego koncernu samochodowego z Wolfsburgu, który jest właścicielem 99,95 % udziałów w Audi AG.

MotoCorsa to amerykański dealer, który utworzył akcje crowdfundingową na portalu Indiegogo, dając ofiarodawcom szansę dołączenia do wielkiej, szczęśliwe rodziny inwestorów, proponując wpłatę od 5 dolarów do nawet… 1,6 miliarda dolarów.

MotoCorsa loves Ducati. For riders, by riders, buy Ducati. Foto: Indiegogo

Jeśli uważasz, że to kompletnie szalone – masz zupełną rację. Nie ma żadnych oficjalnych informacji, że Ducati jest na sprzedaż, a MotoCorsa w ten dość nietypowy sposób próbuje zrobić sobie reklamę.

Sami pomysłodawcy piszą tak: „Przemysł motocyklowy wycenił Ducati Motor Holdnig na 1,6 miliarda dolarów, a to trochę więcej niż wynosi nasz budżet, dlatego chcemy razem z Twoją pomocą pozyskać fundusze na zakup firmy. Wielkie korporacje miały już szansę z Ducati, teraz nadszedł czas na mały sklep motocyklowy z Portland w Oregonie. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby to się udało!”.

Co ciekawe, już 23 osoby rzeczywiście wpłaciły pieniądze, od 2 do 100 dolarów. Akcja potrawa jeszcze miesiąc. Ktoś chce zainwestować? Link znajdziecie pod tym adresem.

%d bloggers like this: