Następca Spitfire firmy CCM będzie scramblerem

Na początku lutego przedstawiliśmy projekt angielskiej firmy CCM o nazwie Spitfire. Okazuje się, ze to jeszcze nie koniec dobrych wieści. CCM pracuje już nad kolejnym motocyklem.

Angielska firma CCM odnotowała za zeszły rok 150 % wzrost sprzedaży i w następstwie dużego zastrzyku gotówki ogłosiła otwarcie nowego departamentu o nazwie Skunkwerx. Dział ten ma odpowiadać za nową serię motocykli. Pierwszym z nich jest Spitfire, który został zaprezentowany szerszej publiczności podczas Carole Nash MCN London Motorcycle Show pod koniec lutego.

CCC Spitfire Scrambler. Foto: CCM Motorcycles

Kolejny projekt ma bazować na modelu Spitfire. Tym razem będzie to maszyna typu scrambler. Prototyp pojawił się podczas zakończonego w zeszłą środę Bike Shed London.

Motocykl powstał z wykorzystaniem tego samego, jednocylindrowego, chłodzonego cieczą silnika o pojemności 600 cm3, który generuje 55 KM i 58 NM momentu obrotowego. Modernizacja objęła przede wszystkim ramę pomocniczą. Zmieniono także koła, dodano dolną osłonę silnika, zamontowano wysoki przedni błotnik, siatki na chłodnicę i reflektor.

CCC Spitfire Scrambler. Foto: CCM Motorcycles

Ciekawą cechą Spitfire, oprócz klimatu neo-retro, jest rama wykonana ze stali T45. To ten sam materiał, którego użyto do budowy kadłuba legendarnego myśliwca okresu II Wojny Światowej – Supermarine Spitfire.

Regulowanie zawieszenie bazuje na przednim widelcu upside-down firmy Dia, oraz mono-shocku Tractiv. Za moc hamowania odpowiada Brembo i tarcze 320 mm z przodu oraz 240 z tyłu.

CCC Spitfire Scrambler. Foto: CCM Motorcycles

Podobnie jak Spitfire, nowy scrambler pojawi się w krótkiej serii 250 sztuk, z których każda będzie kosztować nieco ponad 10 tys. dolarów. Dodajmy jeszcze, że Spitfire Flat-Tracker okazał się wielkim sukcesem firmy CCM. 150 sztuk sprzedało się na pniu.

%d bloggers like this: