Ducati z dwiema prestiżowymi nagrodami

Firma Ducati pochwaliła się, że model Cafe Racer został uhonorowany prestiżową nagrodą Motorcycle Design w Concorso d’Eleganza Villa d’Este w Cernobbio nad jeziorem Como we Włoszech. Co więcej, koncepcyjny motocykl opracowany przez Ducati Design Center zdobył również nagrodę Villa Erba, czyli głosy publiczności.

Nagroda dla Ducati. Foto: Ducati

Dyrektor Ducati Design Center, Andrea Ferresi, powiedział że jest niezwykle dumny z osiągnięcia.  Osiągnięcie jest tym cenniejsze, że wszystkie maszyny biorące udział w rywalizacji były znakomite i nieprzeciętne. Concorso d’Eleganza Villa d’Este odbywa się od 1929 roku. Jest to najbardziej ekskluzywna impreza tego typu na świecie, podczas której prezentowane są i rywalizują między sobą projekty w stylu vintage.

Nagroda dla Ducati. Foto: Ducati

Warto dodać, że Ducati rzeczywiście wykonało doskonałą pracę projektując model scrambler, który obecnie ma już sześć wariantów: Desert Sled, Cafe Racer, Sixty2, Icon, Classic i Full Throttle. Oczywiście każdy z modeli może być dowolnie dostosowywany przez klientów dzięki bogatej ofercie opcjonalnych akcesoriów i części.

Nagroda dla Ducati. Foto: Ducati
%d bloggers like this: