Czy amerykańskie jednostki specjalne dostaną nowy motocykl?

Projekt powstaje w Logos Technologies. Prototyp o nazwie SilentHawk to maszyna hybrydowa, a więc w razie konieczności może to być jednostka bardzo cicha, co dla jednostek specjalnych ma decydujące znaczenie.

SilentHunt to motocykl offroadowy, zdolny do przewożenia dwóch osób oraz dodatkowego sprzętu w dowolnym terenie. Po co komandosom motocykle? Po prostu dlatego, że samochody nie radzą sobie w każdych warunkach ze względu na swoje gabaryty, masę, trudność w przemieszczaniu po gęsto zalesionych obszarach lub wąskich, górskich ścieżkach. Motocykle są pod tym względem wszechstronniejsze.

SilentHawk. Foto: Logos Technologies

Hybrydowy układ napędowy wyposażony jest w zestaw akumulatorów litowo-jonowych o mocy 5,9 kWh. Silnik spalinowy może być zasilanym właściwie czymkolwiek, od standardowej benzyny po propan, AVGAS, a nawet paliwo lotnicze.

SilentHunt może przejechać na jednym baku 270 kilometrów, włączając dwie godziny w trybie elektrycznym (na jednym ładowaniu). Maszyna może  osiągnąć prędkość maksymalną 130 kilometrów na godzinę. Masa jednośladu wynosi 159 kg.

Inną ciekawostką jest napęd na oba koła, co zapewnią lepszą trakcję w trudnym terenie. Prototyp nie ma jeszcze akceptacji amerykańskiego wojska, które oczekuje kilku usprawnień. Chodzi przede wszystkim o mniejszą wagę oraz zamianę chłodzenia cieczą na skuteczne i wydajne chłodzenie powietrzem.

%d bloggers like this: