BikeTrac to kolejny system umożliwiający śledzenie motocykla

Firma BikeTrac z Wielkiej Brytanii zachęca właścicieli motocykli do wypróbowania aplikacji umożliwiającej zdalne zarządzanie i sprawdzanie motocykla. Z powodu plagi kradzieży motocykli w Londynie i nie tylko, program może okazać się bardzo pomocny.

Przed ściągnięciem aplikacji z sieci, konieczne jest oczywiście zainstalowanie trackera firmy BikeTrac. Producent zaleca, aby urządzenie został umieszczone w mało widocznym trudnodostępnym miejscu, aby uniemożliwić złodziejom lokalizację sprzętu.

Urządzenie rejestruje każdy ruch motocykla i natychmiast ostrzega właściciela o zmianie położenia, które ma miejsce bez użycia kluczyka. Nowa aplikacja, która jest dostępna zarówno na iOS, jak i na Androida, umożliwia dokładne zlokalizowane motocykla w czasie rzeczywistym. Program można również tak skonfigurować, alby alarmował użytkownika, w zależności od wybranego trybu czuwania.

Foto: BikeTrac

Aplikacja może być przydatna także podczas normalnego użytkowania motocykla, na przykład do zapisywania, oglądania i udostępniania tras przejechanych z przyjaciółmi. Program zapisuje szczegółowe informacje, jak odległość czy czas podróży.

Inną ciekawą opcją jest Bike Down Alert. BikeTrac wykrywa, kiedy motocyklista ulega wypadkowi i samodzielnie, natychmiast powiadania o tym fakcie rodzinę lub przyjaciół. Urządzenie kosztuje 299 funtów i jest dostarczane wraz z okablowanie i roczną gwarancją. Do tego dochodzi niestety roczny abonament w wysokości 10 funtów.

Dodajmy, ze oferta tego typu urządzeń i usług jest stosunkowo szeroka. Warto się zainteresować choćby modelem Oxford GPS Tracker, który pracuje wszędzie, gdzie jest zasięg telefonii komórkowej. Co bardzo ważne, producent gwarantuje 10 lat nieprzepranej pracy lokalizatora.

%d bloggers like this: