Gogoro 2 to pomysł Tajwańczyków na ekologiczne podróżowanie

Gogoro 2 to druga wersja elektrycznego skutera, który do klientów trafi już w lipcu. Niestety nie w Europie, ale na Tajwanie. Opierając się na pierwszym modelu, twórcy poprawili wydajność, zaktualizowali jednoślad pod względem osiągów i dodali lepsze zabezpieczenia antykradzieżowe.

Gogoro 2 Smartscooter. Foto: Gogoro

Gogoro 2 został stworzony, aby zaoferować odbiorcom więcej wygody. Użytkownicy na pewno docenią więcej miejsca pod siedzeniem, gdzie obecnie można umieścić dwa kaski.

Gogoro 2 Smartscooter. Foto: Gogoro

Maszyna jest większa, rozstaw osi wynosi 1306 mm, natomiast koła mają 14-cali z przodu i 13-cali z tyłu. Producent wyposażył nowy skuter w system, który umożliwia płynne i stabilne hamowanie w każdej sytuacji (Synchronized Braking System).

Gogoro 2 Smartscooter. Foto: Gogoro

Ulepszony silnik o mocy 6,4 KW może rozpędzić Gogoro 2 od 0 do 50 km/h w 4,3 s. i osiągnąć maksymalną prędkość 90 km/h. Użytkownik może także zdecydować się wybór jednego z dwóch trybów jazdy – Smart lub Sport.

Gogoro 2 Smartscooter. Foto: Gogoro

Rozbudowany interfejs umożliwia kilka ciekawych rzeczy, na przykład znajdowanie najbliższej stacji ładowania baterii, zapisywanie tras przejazdu, dostęp do danych dotyczących parametrów jazdy, diagnostykę podzespołów, a nawet przekształcenie telefonu w drugą deskę rozdzielczą.

Gogoro 2 Smartscooter. Foto: Gogoro

Inną ważna funkcja jest system Security Boost Protection, który umożliwia odpalenie skutera za pomocą odcisku palca lub kodu PIN. Warto wspomnieć, że Tajwan planuje zwiększyć liczbę stacji ładowania, których jest 350, do 500 obiektów, jeszcze przed końcem roku.

Gogoro 2 Smartscooter. Foto: Gogoro

Gogoro2 kosztuje 1 295 dolarów. Klienci mogą dodatkowo wybrać jeden z sześciu dostępnych kolorów oraz zdecydować się na dodatkowe wyposażenie, które obejmuje ponad 50 niestandardowych akcesoriów.

%d bloggers like this: