Było gorąco! II runda Otwartych Mistrzostw pit bike

Łącznie wystartowało blisko trzydziestu zawodników oraz dzieci, które prezentowały swoje umiejętności na torze. Błękitne niebo nad bydgoskim kartodromem było szczęśliwe dla Mateusza Wąsowskiego (klasa Super PIT). Mimo przewagi Daniela Blina (który dopiero co wrócił jako podwójny zwycięzca z Pucharu Europy Alpe Adria Stocksport 300), Mateuszowi udało się wygrać bydgoską rundę.

Foto: pitbikers.pl

Po falstarcie lidera i przerwaniu drugiego wyścigu, spowodowanego upadkiem innego zawodnika, na prowadzenie w tabeli II rundy wysunął się Wąsowski .Tym samym zapowiada się ciekawa rywalizacja o najwyższe stopnie podium w klasyfikacji generalnej.

Foto: pitbikers.pl

Przed nami jeszcze 3 rundy, a najbliższa 9 lipca na Awix Racing Arenie. Finalnie Daniel znalazł się na trzecim miejscu, a druga pozycja należała do Piotra Romejko.

Foto: pitbikers.pl

Co cieszy, w stawce coraz więcej kobiet! W klasie kobiecej niezwyciężona po raz kolejny była Daria Leba, druga lokata trafiła do Martyny Dynasińskiej, a na trzecim stopniu podium stanęła Aleksandra Turno.

Foto: pitbikers.pl

W klasie Pit Stock po raz drugi zwycięstwo wywalczył trzynastoletni Dominik Zientara. Dominik w zeszłym roku był najmłodszym posiadaczem licencji zawodniczej supermoto w naszym kraju! Dziś jest faworytem w swojej klasie. Drugie miejsce na podium trafiło do Kuby Kiliszka, a trzecie do Miłosza Pawlikowskiego.

Foto: pitbikers.pl

W „Otwartych Mistrzostwach Pit Bike Supermoto Województwa Kujawsko- Pomorskiego” zmaga się kilkudziesięciu zawodników. Wszystkie rundy odbywają się pod szyldem Polskiego Związku Motorowego.

Foto: pitbikers.pl

Zawody odbywają się na licencjonowanych torach gokartowych. Już 9 lipca odbędzie się trzecia runda na Awix Arenie w Toruniu, następnie 20 sierpnia zawodnicy wrócą na bydgoski tor, a 24 września po pięciu rundach, w Toruniu, poznamy mistrza województwa.

Foto: pitbikers.pl

Zawody są otwarte dla zawodników za całego kraju, jeżdżących na wszystkich markach motocykli typu pit bike. Informacji udziela Łukasz Pawlikowski: lukasz@otopit.pl

%d bloggers like this: