Na wyspie Man jest zbyt niebezpiecznie?

Legendarne wyścigi na wyspie Man mają też swoją ciemną stronę. To ponad 250 motocyklistów, którzy zginęli od początku historii imprezy. W ostatnich latach pojawił się jeszcze jeden problem. Wielu zawodników, którzy przybywają na wyścigi TT, zbyt szybko jeździ również poza trasami zawodów i terminem motocyklowego święta. Tym samym stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla mieszkańców.

Isle of Man TT. Źródło: Official Isle of Man TT

Organizatorzy TT postanowili walczyć z tym procederem poprzez kampanię informacyjną. Na ulicach pojawią się plakaty i billboardy zachęcające do odpuszczenia gazu. Ich przekaz ma być bardzo dosadny, na przykład poprzez zestawienie zdjęć rozbitych, spalonych motocykli i twarzy kierowców, którzy zginęli w wypadkach.

Wysiłki zmierzające do ograniczenia procederu szaleńczej jazdy poza zawodami nie będą ograniczały się do samych plakatów. Już na promie zmierzającym na wyspę, goście podróżujący na festiwal będą otrzymywać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Isle of Man TT. Źródło: Official Isle of Man TT

Organizatorzy TT współpracują w tym zakresie z Isle of Man Steam Packet Company. Podróżni dostaną specjalne zaprojektowaną mapę, którą będzie pasować do tank baga. Znajdują się na niej nie tylko punkty orientacyjne i najważniejsze miejsca na wyspie, ale również informacje związane z bezpieczną podróżą, przepisami i zasadami obowiązującym gości TT.

Przypomnijmy, że tegoroczne kwalifikacje rozpoczęły się 27 maja i potrwają do 2 czerwca. Pierwsze wyścigi wystartują już dzień później.

Isle of Man Safety Plan. Foto: Isle of Man Constabulary
%d bloggers like this: