Jak będą wglądać jednoślady przyszłości? Być może mamy już odpowiedź

W BMW Motorrad powstał projekt skutera o nazwie ConceptLink. Według Edgara Heinricha, szefa zespołu projektantów BMW, ConceptLink ma być nowym rozumieniem miejskiej mobilności. Co to oznacza?

ConceptLink. Foto BMW

ConceptLink ma łączyć świat cyfrowy i analogowy, ma być środkiem komunikacji i urządzeniem komunikacyjnym zarazem. Według Heinricha ConceptLink jest czymś więcej niż projektem. To symbol nowej ery.

Czy rzeczywiście? ConceptLink wygląda jak futurystyczna wersja skutera C Evolution, który już znajduje się w ofercie BMW. Ma więcej ostrych kątów, bardzo zwartą konstrukcję i niski środek ciężkości, co na pewno będzie pomagać w przemieszczaniu się po mieście.

ConceptLink. Foto BMW

Ze względu na budowę łatwiejsze będzie również parkowane w wąskich przestrzeniach miejskiego labiryntu. Pojazd można też szybko dostosować do swoich potrzeb. Minimalistyczna kanapa jest wysuwana, co umożliwia szybką zmianę pojazdu z jednoosobowy na dwuosobowy.

Ponieważ ConceptLink to skuter, w pojeździe musiało znaleźć się dużo przestrzeni bagażowej. Przedział znajduje się w części środkowej, ale nietypowy pomysłem jest dostęp do luku za pomocą przesuwanych drzwi.

ConceptLink. Foto BMW

ConceptLink komunikuje się z użytkownikiem za pomocą centralnie umiejscowionego ciekłokrystalicznego ekranu, który zastąpił klasyczne zegary. Filozofia BMW polega na tym, aby SI uczyło się zachowań użytkownika, np. najczęściej wybieranych przez niego tras.

System zapamiętuje i analizuje przebiegi i jeśli wykryje, że motocyklista porusza się zapisaną trasą, samodzielnie zaproponuje najoptymalniejszy w danej chwili wariant (uzależniony od natężenia ruchu, korków, itd.).

ConceptLink. Foto BMW

W tej chwili brak szczegółów technicznych dotyczących napędu, silnika, zawieszenia. Czy ConceptLink rzeczywiście pojawi się na ulicach?


BMW Motorrad Concept Link. Źródło: YT, BMW Motorrad España

%d bloggers like this: