Harley-Davidson buduje nową fabrykę poza USA

Popyt na motocykle Harley-Davidson nadal maleje w USA, dlatego ikoniczna amerykańska marka przyjmuje nową strategię inwestowania w produkcję i sprzedaż za granicą.

Wygląda na to, że gęsto zaludnione obszary Azji będą nowym obszarem działalności producenta motocykli. Harley-Davidson właśnie ogłosił plany otwarcia fabryki w Tajlandii.

Harley-Davidson Street Rod 2017. Foto: Harley-Davidson

Nowy zakład ma umożliwić uniknięcie opłat związanych z importem motocykli i pomóc w uzyskaniu ulg podatkowych na lokalnym oraz szerszym rynku regionu ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej) oraz Chin.

Harley-Davidson zapewnia, że wyprodukowane w Tajlandii motocykle będą tej samej jakości, co maszyny składane w rodzimych zakładach na amerykańskiej ziemi. Warto przypomnieć, że Halrey-Davidson posiada jeszcze dwa zagranicznej zakłady, jeden w Brazylii, a drugi, niedawno wybudowany, w Indiach.

Harley-Davidson Street Rod 2017. Foto: Harley-Davidson

Montownia w Tajlandii powinna zacząć działać pod koniec 2018 roku. Jednocześnie Harley-Davidson nie zamierza ograniczać produkcji na rynku amerykańskim.

Przypomnijmy jeszcze, że dalekosiężne plany producenta zakładają wprowadzenie 100 nowych modeli motocykli do roku 2027, a także rozwinięcie działalności bez powiększania jej wpływu na środowisko. Ekologiczny Harley? Czy to nie sprzeczność?

%d bloggers like this: