Wyprzedaż majątku EBR Motorcycles

Pod koniec stycznia informowaliśmy o definitywnym końcu marki EBR. Wkrótce odbędzie się licytacja majątku firmy…

W styczniowym oświadczeniu wystosowanym przez EBR zarząd firmy wyjaśniał, że trudna decyzja spowodowana została ograniczeniem produkcji w 2016 i 2017 roku, która doprowadziła do niebezpiecznego zwiększenia deficytu. Połączenie słabej sprzedaży i ciecia produkcji zwiększały tylko presję i wyzwania stojące przed EBR.

Black Lightning. Foto: EBM

Sprzedaż majątku EBR odbędzie się na żywo w fabryce firmy w East Troy, Wisconsin, USA. Procedurą zajmie się firma Liquid Asset Partners, której prezes Bill Melvin, zachęca do udziału w wyprzedaży: „Dla każdego wielbiciela motocykli nasza oferta będzie nadzwyczaj atrakcyjna. Można będzie kupić wszystko, począwszy o motocykli wyścigowych, przez narzędzia najróżniejszego sortu i autoramentu, aż po kultowe motocykle marki. Szykujemy ogromne rabaty i spodziewamy się gości z całego świata.”

Wyprzedaż odbędzie się w trzech fazach. Pierwsza rozpocznie się 7 czerwca o godzinie 10. W tym dniu Liquid Asset Partners wystawi tony części, narzędzi i historycznych sprzętów, których sprzedaż planowana jest przez kolejne dwa miesiące. Drugi etap rozpocznie się już 8 czerwca o tej samej godzinie i będzie obejmować wyposażenie zakładu produkcyjnego, sprzęt testowy oraz wartość intelektualną firmy EBR Motorcycles, czyli dokumentacje techniczną, patenty, itd.

Ostatni etap to części do motocykli o wartości ponad 15 milionów dolarów, których likwidator majątku pozbędzie się w procesie standardowej wyprzedaży poprzez zamówienia. Dodajmy jeszcze, że w styczniu przedstawiciel upadającego producenta zapewniał, że EBR nadal będzie honorować gwarancje i zapewni wsparcie techniczne oraz części dla dealerów i klientów, którzy zakupili motocykle marki.

Ukochana firma motocyklowa Erica Buella miała przez ostatnie dwadzieścia lat liczne wznosy i upadki, zaliczyła kilka bankructw, przestojów i przebudzeń. Szkoda, że ostatecznie wszystko kończy się źle.

%d bloggers like this: