Motocykle Ducati dla włoskiej policji

Włoscy Carabinieri będą od teraz ścigać przestępców w eleganckim stylu. Topowe modele Ducati Multistrada 1200 S i Multistrada 1200 Enduro dołączą do floty policyjnych maszyn.

Maszyny z Borgo Panigale zostaną wykorzystane przez siły Radiomobili Nuclei do wymagających szybkości interwencji i kontroli na obszarze głównych miast włoskich, począwszy od Rzymu i Mediolanu.

Carabinieri Ducati Multistrada. Foto: Ducati

Debiut nowych maszyn w służbie Carabinieri będzie miał miejsce podczas imprezy wielkiego kalibru, czyli szczytu G7, który zaplanowano w dniach 26 -27 maja w Taormina.

„Jestem naprawdę przekonany, że sportowy duch w połączeniu z jakością i niezawodnością naszej marki stanowi najlepszą rekomendację do tej pracy” – powiedział Claudio Domencali, prezes Ducati Motor Holding.

Carabinieri Ducati Multistrada. Foto: Ducati

Motocykle zostały oficjalnie zaprezentowane w Rzymie, w ostatni czwartek, podczas spotkania w głównej siedzibie policji. Nowe motocykle Multistrada 1200 S i Multistrada 1200 Enduro zostały oczywiście odpowiednio pomalowane i wyposażone w niezbędne, policyjne akcesoria.

%d bloggers like this: