Tak się kończy przejeżdżanie przez linię ciągłą…

Szkoda Harleya, ale motocyklista miał bardzo dużo szczęścia, bo po zderzeniu z samochodem wylądował na klapie auta i nie odniósł większych obrażeń.

Foto: YT, HD2

Przy okazji warto sobie przypomnieć, że w Polsce mamy kilka znaków poziomych tego typu, tzn. P-2: linia pojedyncza ciągła, P-4: linia podwójna ciągła oraz P-3: linia jednostronnie przekraczalna. Występuje jeszcze P-7b: linia krawędziowa ciągła, która oznacza zakaz wjazdu na pobocze kierującemu pojazdem samochodowym.

Znak P-2 oddziela pasy ruchu o tym samym kierunku i oznacza ponadto zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią. Z kolei znak P-4 rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i także oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią.


MOTORCYCLE CUT OFF ON LOS ANGELES FREEWAY. Źródło: YT, HD2

Najciekawszy jest wariant P-3, czyli dwie linie, przerywana oraz ciągła obok siebie, co oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię od strony linii ciągłej i najeżdżania na nią, z wyjątkiem powrotu po wyprzedzaniu na położony przy linii przerywanej pas ruchu zajmowany przed wyprzedzaniem.

%d bloggers like this: