Mistrzostwa pit bike. Będą rywalizować w Bydgoszczy

Po udanym debiucie „Pitbike.pl Otwartych Mistrzostw pit bike supermoto województwa kujawsko-pomorskiego” czas na drugą rundę zawodów. Tym razem zawodnicy zmierzą się na bydgoskim kartodromie.

Foto: MX Otopit Toruń

Podczas toruńskich zmagań na linii startowej stanęło 34 zawodników plus dzieci w jazdach pokazowych, które ze względu na wiek nie mogą jeszcze zdobyć licencji zawodniczej Polskiego Związku Motorowego. Tę w przypadku supermoto uzyskuje się od dwunastego roku życia.

Foto: MX Otopit Toruń

“Dużo zawodników, fajna atmosfera rywalizacji, zawody dedykowane tylko i wyłącznie pit bike” – podkreśla Krzysztof Ziętara, MX Otopit Toruń. Pierwsze miejsce w kategorii „Super Pit” uzyskał Daniel Blin. To wychowanek toruńskiego klubu – w tym roku startuje już na motocyklu pojemności 300 ccm i reprezentuje nasz kraj m.in. w Pucharze Europy, jego start w Alpe Adria Road Racing już w najbliższą sobotę, a w Pucharze Polski podczas pierwszej rundy, Daniel był pierwszy.

Foto: MX Otopit Toruń

Poza Danielem na podium znaleźli się: dominator wyścigu Stock Pit 150, trzynastoletni Dominik Zientara i niezwyciężona w kobiecej klasie „pit ladies” Daria Leba. Panie stanowiące do tej pory rzadkości- przynajmniej w rywalizacji podczas zawodów, na Awix Racing Arenie w Toruniu zameldowały się w sześcioosobowej grupie.

Foto: MX Otopit Toruń

Kolejna runda Otwartych Mistrzostw już w najbliższą niedzielę, 28 maja. Tym razem zawodnicy staną na starcie toru gokartowego w Bydgoszczy. II runda Otwartych Mistrzostw pit bike supermoto województwa kujawsko-pomorskiego odbędzie się 28 maja na kartodromie przy ulicy Fordońskiej 116. Start treningów przewidziany został na godz. 9:00, zaś pierwszy wyścig rozpocznie się w okolicach godz. 11:00 Szczegóły dla chętnych, którzy chcieli by dołączyć: lukasz@otopit.pl

Foto: MX Otopit Toruń
%d bloggers like this: