Czy przesiądziemy się na latające motocykle?

Toyota ogłosiła, że przeznaczyła spore środki (40 milionów jenów, tj. ok. 1,4 mln złotych) na projekt latającego pojazdu, którego kierowca, a raczej pilot, ma zapalić znicz olimpijski podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku w Tokio.

SkyDrive. Foto: Toyota

Robocza nazwa maszyny to SkyDrive. Będzie to jednoosobowa, trójkołowa jednostka o długości 2,9 metra i 1,3 metra szerokości, wyposażona dodatkowo w cztery śmigła. Na ziemi SkyDrive rozpędzi się do 100 kilometrów na godzinę. Maksymalny pułap jednostki to 10 metrów.

System umożliwiający latanie ma bazować na technologii używanej obecnie w dronach. Toyota nie podaje na razie innych szczegółów technicznych, maszyna budowana jest przez firmę CARTIVATOR.


SkyDrive Olympic fly shared by CARTIVATOR. Źrodło: YT, Э Вести / E-Vesti ru

Japończycy chcą, aby SkyDrive był gotowy już 2018 roku, kiedy odbędą się również pierwsze testy maszyny. Zapalenie znicza olimpijskiego to moment, który będzie transmitowany przez stacje telewizyjne na całym świecie. Czy właśnie budowany prototyp SkyDrive jest zapowiedzią szerszej strategii Toyoty? Na razie jeszcze tego nie wiemy.

%d bloggers like this: