Światowy rekord palenia gumy pobity! Przez Polaka!

Przypomnijmy, że 20 maja w Rzeszowie odbyła się polska próba bicia rekordu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez salon GOC Harley-Davidson z Rzeszowa, natomiast palenia gumy na dystansie 3 mil podjął się Maciej „DOP” Bielicki, który jako jedyny w naszym kraju wykonuje najtrudniejsze tricki na motocyklu marki H-D.

Foto: Harley-Davidson

Dodajmy jeszcze, że chodziło o tzw. „rolling burnout”. Cóż to takiego? Mówiąc najprościej, to jazda na motocyklu z jednoczesnym paleniem gumy. Dotychczasowy rekord świata pochodzi z USA i wynosił dokładnie 2,23 mile (nieco ponad 3 km). Został ustanowiony przez Joe Drydena z Victory Motorcycles Stunt Team na Victory Octane.

Foto: Harley-Davidson

Maciej „DOP” Bielicki nie tylko pobił rekord. On go zniszczył. Kaskader przejechał paląc gumę 4 480 metrów. Co ciekawe, podczas prób Bielicki przejechał ponad 5500 metrów, ale niestety w dniu bicia rekordu nie dopisała pogoda, było bardzo gorąco, co spowodowało wcześniejsze przegrzanie hamulca przedniego koła.

Wynik zawodnika musi zostać jeszcze potwierdzony przez biuro Guinnessa. Stosowna procedura potrwa około dwóch tygodni. Gratulujemy!

%d bloggers like this: