Dwaj Holendrzy skonstruowali drewniany motocykl zasilany olejem z alg

Wcześniej czy późnie zabraknie w końcu paliw kopalnych, a wówczas zostaniemy skazani na motocykle elektryczne. A może są inne rozwiązania? Dwaj młodzi Holendrzy postanowili zbudować motocykl z drewna, zaś jako paliwa użyć oleju z… alg morskich.

Ritsert Mans zajął się projektowaniem ramy i budową drewnianego motocykla, natomiast jego przyjaciel Peter Mooji opracował metodę na szybki rozwój alg we własnym domu oraz rafinację oleju.

Foto: YT, Ritsert Mans

Minimalistyczny motocykl, który został zbudowany przez Holendrów, ma drewnianą ramę i wykonane z tego samego materiału boczne panele. Koła są zawieszone jednostronnie, tylne nie posiada ruchomego zawieszenia natomiast elementem resorującym przednie koło jest specjalnie wyprofilowany kątownik wykonany oczywiście z drewna.

Jednostka napędowa posiada jeden cylinder chłodzony powietrzem. Paliwo stanowi zielony olej z alg. Na poniższym filmie można zobaczyć pierwsze testy maszyny na plaży. Oczywiście nie jest to motocykl przeznaczony do ekstremalnej jazdy. Właściwie wygląda jakby miał się zaraz rozlecieć.


Wooden Motorcycle That Runs On Algae Oil. Źródło: YT, Ritsert Mans

Nie znamy parametrów techniczny jednostki. Drewniana rama nie jest niczym nowym, takie konstrukcje powstawały już wcześniej, ale były to w większości jednorazowe eksperymenty. Drewno po prostu nie jest w stanie sprostać przeciążeniom występującym podczas jazdy.

Ciekawsze wydaje się zastosowanie alg, jako źródła paliwa, chociaż bez szczegółów technologii bio-motocykla trudno mówić o konkretach. Projekt wygląda interesująco, ale zapewne pozostanie tylko ciekawostką.

%d bloggers like this: