Cenne motocykle trafią na aukcję w Las Vegas

W stolicy hazardu, czyli Las Vegas odbędzie się wkrótce bardzo ciekawa aukcja, na którą trafią liczne, rzadkie motocykle. Antyki na dwóch kołach zostaną wystawione na sprzedaż w dniach od 1 do 3 czerwca w South Point Casino.

Wśród cennych jednośladów znajdzie się między innymi kolekcja Zimmerman Brothers, w której znajdują się motocykle będące niegdyś własnością gwiazd filmu. Chodzi o takie kultowe postacie jak Steve McQueen, James Coburn, Lee Marvin, Bud Ekins.

1940 Harley-Davidson WLD. Mecum Auctions

Oprócz motocykli pochodzących z Hollywood, Mark i Randy Zimmerman zaoferują również znakomitą kolekcję odrestaurowanych, oryginalnych motocykli angielskiej marki Triumph. Będą to modele od 1959 do 1982 roku.

Kolejną kolekcja to efekt wieloletnich starań Ernesta „Buda” Coxa. W Las Vegas będzie można obejrzeć i kupić 30 maszyn, wśród których znajduje się 14 motocykli Indian, 11 marki Harley-Davidson i kilka wojskowych modeli z okresu II Wojny Światowej.

1906 Indian Single Racer: Foto: Mecum Auctions

Inna warto odnotowania kolekcja to dziesięć motocykli Tima Fabiana. To głównie bardzo cenne maszyny angielskiej marki BSA. Wszystkie mają oryginalne ramy, silniki i numery, co jest rzadkością jeśli chodzi o stare motocykle tej marki. Wśród zabytków znajduje się m.in. 1969 BSA Rocket III, 1971 BSA 750 Lightning wraz z bardzo pożądaną Honda CBX, a także 2005 Triumph Rocket III i 2012 BMW K 1600 GTL.

1968 BSA Rocket III. Foto: Mecum Auctions

Internetowy udział w aukcji jest płatny i kosztuje 100 dolarów. Uczestnictwo na miejscu jest jeszcze droższe. Trzeba wysupłać 200 dolarów. Drogo. To nie jest kraj dla biednych ludzi – parafrazując pewien filmowy tytuł.

%d bloggers like this: