Kibo K150 ma podołać trudnym warunkom w Afryce. A może zamówić go do Polski?

Kenia to kraj, w którym większość dróg wciąż jest nieutwardzona, podobnie jak w wielu innych państwach afrykańskich. Nie każdy jednoślad sprosta warunkom, jakie panują w Afryce, bo poza kiepskimi drogami trzeba również wspomnieć o wysokiej temperaturze i zapyleniu traktów, którymi przemieszczając się ludzie i zwierzęta.

Foto: kibo.bike

Biorąc pod uwagę warunki jakie panują w Kenii oraz niski stopień urbanizacji, holenderski projektant i inżynier Huib van de Grijspaard z firmy Kibo stworzył motocykl, który podoła wszelkim trudom i wyzwaniom na afrykańskiej ziemi.

Foto: kibo.bike

Kibo K150 został tak skonstruowany, aby okazał się skuteczny i praktyczny. Przede wszystkim rama jest bardzo sztywna, a konstrukcja masywna, aby maszyna mogła przenosić ponad 225 kilogramów ładunku – chodzi o to, że jednoślady w Kenii często używane są do transportu całych rodzin, jako taksówki, lub pojazdy dostawcze.

Foto: kibo.bike

Rama ma wbudowany z przodu zderzak, który ma za zadanie rozproszyć siłę uderzenia w razie wypadku. Niestety w Kenii większość motocyklistów nie posiada żadnych dokumentów uprawniających do jazdy i nie zna żadnych przepisów, a więc na drogach panuje wolna amerykanka.

Foto: kibo.bike

Dwa reflektory mają za zadanie zapewnić wystarczająco dużo światła, aby poruszać się po drogach w nocy. Ponadto jeśli z jakiegoś powodu jedna z lamp przestanie działać, pozostaje jeszcze drugi reflektor.

Foto: kibo.bike

Ponieważ dla Kenijczyków najważniejszą rzeczą determinującą zakup jest cena, Kibo K150 będzie sprzedawany tanio. Cena dla detalicznego odbiorcy wyniesie 3 tys. dolarów. To znacznie taniej niż nowe motocykle innych marek, takich jak Kawasaki i Honda, które kosztują odpowiednio 4 i do 12 tys. dolarów. Aby obniżyć cenę, Kibo nie korzysta z usług pośredników, a swoje motocykle montuje w Nairobi.

Foto: kibo.bike

Kibo planuje wkrótce rozszerzyć działalność i wprowadzić na lokalny rynek niedrogie wyposażenie ochronne, takie jak kurtki, kaski, dodatkowe światła, a także oferować szkolenia z zakresu jazdy i manewrów dla osób zainteresowanych zakupem motocykla. Więcej informacji odnośnie motocykla oraz szczegóły techniczne znajdziecie na stronie producenta.

%d bloggers like this: