Pure i Total Sport to limitowane wersje skutera Speedfight 4

Peugeot zaprezentował w Wielkiej Brytanii dwie limitowane wersje modelu Speedfight 4. Pure i Total Sport dostępne są również w Polsce. Model Total Sport inspirowany jest francuskim samochodem przeznaczonym do jednego z najtrudniejszych rajdów na świcie. Mowa o modelu Peugeot 2008 DKR, który zasłynął w rajdzie Dakar.

Główne nawiązanie do rajdówki to oczywiście paleta barw, ale również agresywne wzornictwo podkreślone przez specjalne zaprojektowane wloty powietrza, spojler, osłonę na nogi pasażera, aluminiowe podesty i sportowe zegary.

Speedfight 4 Total Sport. Foto: Peugeot

Model Pure ma inny styl. Malowanie nazwano „Ice White” – to wszędobylska biel uzupełniona złotymi obręczami, które pojawiły się wokół reflektorów, tylnych wlotów i na elementach przedniej osłony.

Pure wyposażono go również w dodatkową osłonę na kanapę, dzięki której wygląda na elegancką solówkę. Warto również zwrócić uwagę na ciekawy kształt felg, które również wykończono złotym kolorem. Pure przeznaczony jest głównie dla przedstawicielek płci pięknej.

Speedfight 4 Pure. Foto: Peugeot

Oba skuter napędzane są silnikiem o pojemności 50 cm3. Dwusuwowa jednostka chłodzona powietrzem generuje 4,8 KM i 4,6 Nm momentu obrotowego. Inne standardowe wyposażenie to 13- calowe koła, 215 mm tarcze hamulcowe Shuricane, gazowy amortyzator na tył, przednie widełki o średnicy 32 mm, oraz dodatki, m.in. gniazdo USB 12 V i uchwyt na telefon, .

Obie wersje kosztują w Wielkiej Brytanii tyle samo, tj. 2 199 funtów (ok. 11 000 zł). W Polsce limitowana wersja Speedfightera 4 w wersji chłodzonej powietrzem kosztuje 8990 zł.

%d bloggers like this: