Skuteczna obrona przed gangiem złodziei motocykli

Nagranie został dokonane w Sutton w południowym Londynie. Filmy z kradzieży motocykli w biały dzień zazwyczaj prezentują udane akcje złodziei oraz zerową reakcję przypadkowych świadków zdarzenia. Poniższy film jest inny. Złodzieje zaatakowali kobietę i próbują wyrwać jej motocykl, ale spotykają się z natychmiastową reakcją przechodniów.

Przestępcy są bezwzględni, uderzają kobietę w twarz. Jeden ze złodziej siedzi już na motocyklu, ale do akcji włącza się dwójka przypadkowych osób – kobieta i mężczyzna. Robią co mogą, żeby powstrzymać bandziorów i są na tyle skuteczni, że złodzieje uciekają.

Foto: YT, Baz Bos

Czy dotrze postąpili? Londyńska policja zaleca w takich przypadkach bierność lub ucieczkę, ponieważ może dojść do mniej lub bardziej poważnych obrażeń osób uczestniczących w tego typu zdarzeniach. Chodzi m.in. o to, że bezwzględni kryminaliści mogą mieć przy sobie np. woreczki z kwasem akumulatorowym, nie mówiąc o ostrych narzędziach. Lepiej oddać motocykl niż zostać ciężko rannym lub stracić życie.

Z drugiej strony, czy to nie jest aby tak, że z powodu biernej postawy mieszkańców i małej skuteczności policji, Londyn zalała plaga kradzieży jednośladów i przestępstw z użyciem kradzionych motocykli?


Sutton wars / theft 9th October 2016. Źródło: YT, Baz Bos

Tak sobie myślę, może zbyt optymistycznie, że w Polsce, takie akcje w biały dzień by nie przeszły. Zakapturzeni goście zostaliby wdeptani w asfalt, bo zaraz skrzyknęłoby się kilku facetów, którzy stanęliby w obronie kobiety.

%d bloggers like this: