Harley-Davidson planuje 100 nowym modeli motocykli!

Według australijskich dziennikarzy, amerykańska firma z Milwaukee zamierz w ciągu dekady opracować 100 nowych motocykli, w tym jednośladów elektrycznych z rodziny LiveWire.

Ten nieprawdopodobne wieści pochodzą z popularnego na Antypodach magazynu Drive. Gdyby chodziło tylko anonimowe newsy z krainy kangurów, pewnie byśmy je pominęli milczeniem, ale dziennikarze Drive powołują się na rozmowę z samym Billem Davidsonem, czyli wnukiem słynnego założyciela firmy – Williama Davidsona. Bill Davidson jest obecnie wiceprezydentem muzeum Harleya w Milwaukee.

Bill Davidson. Foto: Fairfax NZ

Bill Davidson przyleciał do Australii, konkretnie do Sydney, aby świętować stulecie obecności marki na Antypodach. Młody Davidson odniósł się nie tylko do przyszłości marki, ale wspomniał również, że przedstawiony kilka lat temu elektryczny Harley, czyli LiveWire, cały czas się rozwija i ostatecznie zostanie w końcu wprowadzony do sprzedaży. Nadal nie wiadomo jednak, kiedy to miałoby się stać.

Na podstawie tego, co opowiedział dziennikarzom Bill Davidson, redaktorzy Drive wysnuli tezę, że elektryczne motocykle marki H-D staną się podstawowym elementem przyszłej strategii producenta. Być może rzeczywiście kiedyś tak się stanie, chociaż raczej trudno uwierzyć, żeby nowe miało nadejść w ciągu najbliższych lat. Wpierw muszą chyba wyginać całe pokolenia, które kochają klasyczne widlaki…

%d bloggers like this: