Weebot Aero – mały ale dzik

Szybkie przemieszczanie się po współczesnych miastach to prawdziwe utrapienie. Liczba pojazdów cały czas rośnie, korki są co raz większe i trwają dłużej. Oczywiście motocykl pozwala częściowo poradzić sobie z tym problemem, ale wciąż ma ograniczenia dotyczące poruszania się wyłącznie po drodze, trzeba go zabezpieczyć i nie pasuje do niego firmowy uniform, czyli garnitur.

Jeśli potrzebujesz czegoś absolutnie bez żadnych ograniczeń, czyli pojazdu, który będzie się poruszał zarówno po strefach przeznaczonych dla pieszych, dla rowerów i po drogach, to rozwiązaniem może być Weebot Aero.

Weebot Aero Plus. Foto: Weebot

Weebot to francuska firma, która skonstruowana elektryczny pojazd zbliżony nieco do skutera. Różnica polega głównie na tym, że Aero jest mniejszy i do tego można go złożyć w przeciągu kilkunastu sekund do rozmiaru średniej wielkości walizki na kółkach.

Elektryczny pojazd może przejechać maksymalnie 44 mile, czyli ok. 70 kilometrów. To dystans, który wystarczy, aby dojechać i wrócić z pracy. Dwukołowy składak nie jest najszybszy, może rozpędzić się do 15 mil na godzinę, czyli 24 km/h. Ładowanie odbywa się ze standardowego gniazdka i trwa maksymalnie 3 godziny.


WEEBOT AERO – In name of all urban commuters. Źródło: YT, Weebot

Weebot oferuje również „sportową” wersję, która może rozpędzić się do zawrotnych 35 km/h, a przy tym nie traci ani kilometra na zasięgu. Weebot Aero Plus i Aero S są dostępne poprzez Indiegogo.

Słabsza wersja kosztuje aktualnie 849 dolarów, a mocniejsza 949 dolarów. W przeciwieństwie do innych tego typu projektów, które wymagają wpłaty, ale czas oczekiwania jest długi, klienci którzy zdecydują się na zakup dostaną swój egzemplarz Aero już za 2-3 miesiące.

%d bloggers like this: