W Rzeszowie będą bić rekord w rolling burnout!

Co to jest „rolling burnout”? To jazda na motocyklu z jednoczesnym paleniem gumy. Jak wygląda ten trick oraz jak go zrobić, możecie zobaczyć na poniższym filmie. Aktualny rekord świata pochodzi oczywiście z USA, wynosi dokładnie 2,23 mile, został ustanowiony przez Joe Drydena z Victory Motorcycles Stunt Team na Victory Octane.

Foto: military.com

20 maja w Rzeszowie odbędzie się polska próba bicia amerykańskiego rekordu. Wydarzenie organizowane jest przez salon GOC Harley-Davidson z Rzeszowa, natomiast palenia gumy na dystansie 3 mil podejmie się Maciej „DOP” Bielicki, który jako jedyny w naszym kraju wykonuje najtrudniejsze tricki na motocyklu marki H-D.

Maszyna, która zostanie poddana ekstremalnym przeciążeniom, to model Street Road, nowość w stajni Harleya, a właściwie nieco ulepszona wersja Street 750.


How to do a rolling burnout. Źródło: YT, Ayush Verma

Wyczyn, którego podejmie się Bielicki, na pewno będzie dla niego łatwy, ale jeszcze trudniejsze chwile czekają motocykl stuntera. Już po kilkuset metrach płyn hamulcowy zaczynie się gotować, zablokują się hamulce a opony będą palić. Utrzymanie motocykla w tym stanie przez 10 minut jest ekstremalnie trudne.

%d bloggers like this: