Nowa Yamaha Star Cruiser

Na stronie Yamaha Motor USA opublikowany został film z zapowiedzią motocykla, który zostanie zaprezentowany 5 czerwca. W dwuminutowym materiale pojawiają się właściciele Yamahy Star, którzy opowiadają, co lubią najbardziej w swoich motocyklach i co chcieliby zobaczyć w nowym modelu.

Foto: YT, YamahaMotorUSA

Choć wszyscy chwalą poprzednie modele za lekkość prowadzenia, moc i komfort, użytkownicy chcą więcej technologii. Większość komentarzy dotyczy jednostki multimedialnej z wbudowaną nawigacją, połączeniem Bluetooth, a nawet radiem… satelitarnym.

Czy zatem zobaczymy luksusowy krążownik wielkości Hondy Goldwing? To raczej nam nie grozi, chociaż… O tym dopiero się przekonamy, na razie możemy tylko spekulować. Pojawia się choćby pytania o silnik. Jeśli dokładnie się przysłuchać, raczej nie odnajdziemy w nagraniu charakterystycznych bitów V-twina.


Yamaha Star Motorcycles: Countdown To June 5th. Prepare To Journey Further. Źródło: YT, YamahaMotorUSA

To może zobaczymy coś w stylu Royal Star Venture, który był luksusowym turystykiem wyposażonym w silnik V4? Royal Star Venture produkowano w latach od 1999 do 2013 roku. W standardzie miał odtwarzacz CD, radio, CB, elektroniczny tempomat. Moc dostarczana była za pośrednictwem wału napędowego, pojemność silnika wynosiła 1 294 cm3.

Cokolwiek ostatecznie zobaczymy w stajni Yamahy, na razie musimy poczekać na więcej szczegółów.

%d bloggers like this: