Niedawno odnaleziony, najstarszy egzemplarz Vespy, został sprzedany!

O historii niezwykłego egzemplarze Paggio zrobiło się głośno w marcu. Najstarszy na świecie egzemplarz słynnej Vespy, jednego z najbardziej rozpoznawalnego modelu Piaggio, został przypadkowo odgrzebany przez włoskiego rolnika. Mężczyzna odkrył skuter porządkując część od lat nieużywanych pomieszczeń we własnym domu rodzinnym.

Foto: catawiki.pl

Jednoślad został bardzo szybko wystawiony na sprzedaż, według ekspertów mógł osiągnąć cenę nawet 300 tysięcy euro. Skąd ta astronomiczna kwota?

Przypadkowo odnaleziony egzemplarz to prototyp numer 3 z tak zwanej „serii 0”, w której znalazło się tylko 60 maszyn. Jak odkryli eksperci domu aukcyjnego Catawiki jednoślad, który trafił pod młotek, to trzecia wyprodukowana z kolei sztuka Vespy. Prototyp 1 i 2 już nie istnieją, co oznacza, że numer 3 jest najstarszy na świecie.

Foto: catawiki.pl

Jak się okazało wycena ekspertów była nieco na wyrost, chociaż zwycięzca licytacji i tak zapłacił astronomiczną kwotę. Zabytkowy model został sprzedany za 191 tysięcy euro, czyli ok. 800 tysięcy złotych. Razem z podatkami i renowacją wyjdzie pewnie okrągły milion. Drogie te Vespy…

Foto: catawiki.pl
%d bloggers like this: