Policja w Kalkucie będzie jeździć na Harleyach

Chodzi o flotyllę motocykli Street 750. To nie pierwszy przypadek motocykli marki Harley-Davidson w służbie indyjskich policjantów. W maju 2015 roku policja ze stanu Gudźarat dostała sześć nowych, zmodyfikowanych egzemplarzy Street 750.

Dla potrzeb stróżów prawa w maszynach zainstalowano dużą przednią szybę, chromowane osłony silnika, syrenę, sygnalizację świetlną oraz oparcie. Podobny zestaw dodatków pojawi się także na jednośladach przeznaczonych dla mundurowych z Kalkuty.

Foto: motoroids.com

Co ciekawe, motocykle raczej nie będą używane do patrolowania ulic, ale mają stanowić część eskorty dla VIPów. Prawdopodobnie jednoślady zostaną również zmodyfikowane pod względem silnikowym, aby uzyskały więcej mocy.

Street 750 pojawił się trzy lata temu, ale wciąż ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Budżetowy Harley rzeczywiście jest tańszy od swoich amerykańskich braci. Cena motocykla w Polsce zaczyna się od 32 tys. złotych, następny jest dopiero znacznie droższy Iron 883, za którego trzeba zapłacić ponad 45 tysięcy.

W bieżącym roku pojawiła się nowa wersja motocykla na bazie modelu Street 750, czyli Street Rod.

%d bloggers like this: