Terenowa Honda X-ADV oczami pięciu artystów

Honda zmierza krok po kroku z odważną propozycją – skuterem klasy crossover, który nadaje się zarówno do miasta, jak i lekkich tras offroadowych. X-ADV otworzył nowy rozdział w świeci skuterów, a także inspiruje artystów do tworzenia… No właśnie, czego?


Honda X-ADV Art of Adventure – François Morel – France. Źródło: YT, Honda Motorcycles Europe

Z okazji premiery X-ADV Honda Moto Europe zaprezentuje pięć krótkich filmów, które mają nam pokazać, co się stanie, gdy innowacyjny projekt X-ADV zostanie zinterpretowany przez artystów działających na różnych obszarach i prezentujących odmienny styl.


Honda X-ADV Art of Adventure – Eduardo Bertone – Spain. Źródło: YT, Honda Motorcycles Europe

Pomijając marketingową nowomowę chodzi zapewne o przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów i nabywców. Swoją drogą, skuter Hondy rzeczywiście może być hitem. Jednoślad napędzany jest dwucylindrowym chłodzonym cieczą silnikiem o pojemności 745 cm3. Jednostka pochodzi z serii NC i dysponuje 54 KM mocy oraz 68 Nm momentu obrotowego.


Honda X-ADV Art of Adventure – Tobias Wüstefeld – Germany. Źródło: YT, Honda Motorcycles Europe

Ramę wykonano z rur stalowych, zawieszenie ma spory skok. Przedni widelec to USD z regulacja napięcia i tłumieniem odbicia, skok wynosi 153,5 mm. Tylny amortyzator wyposażono jedynie w regulacje napięcia. Skok wynosi 150 mm. Inne ciekawostki to pięciopozycyjna przednia szyba, osłony dłoni, centralna podstawka, 21 litrów przestrzeni na kask pod siedziskiem, system smart key, multifunkcjonalny LCD.


Honda X-ADV: Art of Adventure – Thomas Forsyth – UK. Źródło: YT, Honda Motorcycles Europe

To skuter, więc nadal mamy automatyczną przekładnię DCT oraz niewielkie koła 17 i 15 cali. Skrzynia posiada kilka trybów pracy, w tym trzy agresywne tryby S. Najmniej przyjemna w tej jednostce jest cena, która wynosi aż 48 900 zł. To dużo, a nawet bardzo dużo. W Polsce ten skuter raczej hitem nie będzie, nawet jeśli artyści zatrudnieni przez Hondę stworzą wiekopomne dzieła na jego cześć.


Honda X-ADV Art of Adventure – Francesco Bongiorni – Italy. Źródło: YT, Honda Motorcycles Europe

%d bloggers like this: