Pamiętacie kask Brake Free? Ten pomysł zaskoczył

Wygląda na to, że światło stopu montowane na kasku zostało hitem Indiegogo. Po dziesięciu dniach kampanii mającej na celu sfinansowane projektu, inwestorzy wpłacili blisko dwukrotność kwoty, która wymagana jest do uruchomienia produkcji.

Startup z San Jose osiągnął w ciągu niecałych dwóch tygodni kampanii ponad 175 proc. środków finansowych. Obecnie na koncie Brake Free Technologies znajduje się już 88 tys. dolarów.

Foto: Brake Free Technologies

Brake Free to dodatek do kasku, który można umieścić na tylnej części skorupy. Wynalazek działa jako trzecie światło, dzięki któremu inni kierowcy będą lepiej i wyraźniej widzieć motocyklistę.

Pomysł nie jest właściwie nowy, bo powstało już kilka zbliżonych urządzeń montowanych na kasku i odzieży, ale różnica polega na tym, że Brake Free nie potrzebuje połączenia z motocyklem lub smartfonem. Po prostu czujniki są w stanie wykryć, kiedy następuje hamowanie, a następnie automatycznie włączają światło stop.

Foto: Brake Free Technologies

Urządzenie zostało zaprojektowane w ten sposób, aby można było je zainstalować na większości kasków motocyklowych dostępnych na rynku. Brake Free trzyma się skorupy za pomocą dwóch magnesów neodymowych.

Moduł wykonano z twardego tworzywa sztucznego. Urządzenie jest wodoodporne, waży 170 gramów i jest zasilane wewnętrznym akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 2600 mAh, co gwarantuje ponad 8 godzin pracy.

Foto: Brake Free Technologies

Kampania finansowa na Indiegogo zakończy się 4 maja 2017 roku. DO tego czasu Brake Free przekroczy prawdopodobnie kolejne granice, być może 100 tysięcy, a nawet 150 tysięcy dolarów.

Firma Brake Free Technologies została założona w maju 2014 roku w San Jose w Kalifornii. Jest założycielem jest Alexy Arkhangelskiy, absolwent Uniwersytetu Stanowego w San Jose.

%d bloggers like this: