Motocykl zapalił się podczas jazdy

Samozapłon motocykla to jedna z najbardziej przygnębiających katastrof, jakie mogą przytrafić się motocykliście. Chodzi o to, że ugaszenie płonącego paliwa jest bardzo trudne i zanim się to uda, maszyna najczęściej ulega poważnemu uszkodzeniu.

Takiego pecha miał student z Indii, który codziennie dojeżdżał na swoim motocyklu Bajaj Pulsar RS 200 na uczelnię. Motocykl został zakupiony u dealera 16 miesięcy wcześniej. Do chwili wypadku – Dhanish – właściciel jednośladu, przejechał nim 18 500 kilometrów. Maszyna była regularnie serwisowana u lokalnego dealera, następny przegląd planowany był po przejechaniu 1500 km.

Bajaj Pulsar RS 200. Foto: autocarindia.com

Feralnego dnia Dhanish zauważył podczas jazdy, że z silnika wydobywa się ogień. Oczywiście natychmiast zatrzymał się na poboczu drogi. Niestety ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, w ciągu kilku minut ogarnął także bak paliwa i ostatecznie cały motocykl stanął w ogniu.

Mieszkańcy okolicznych domów próbował gasić pożar wodą, ale to oczywiście nie pomogło. Zdarzenie zostało nagrane, film możecie obejrzeć poniżej.


Bajaj Pulsar RS200 catches fire on road. Źródło: YT, RushLane

Początkowo dealer marki Bajaj chciał wesprzeć pechowego studenta i podarować mu nowy egzemplarz Pulsar RS 200. Niestety dwa dni po tym zdarzeniu wycofał się ze swojej propozycji i zamiast motocykla zaproponował motocykliście zniżkę na nowy jednoślad.

Wyprodukowany w Chakan motocykl Bajaj Pulsar jest napędzany chłodzonym cieczą jednocylindrowym silnikiem o pojemności 199,5 cm3. Maksymalna moc wynosi 24,5 KM, a moment obrotowy to 18.3 Nm. Za przeniesienie mocy na koła odpowiada 5-stopniowa skrzynia biegów.

Spalony Bajaj Pulsar RS 200. Foto: rushlane.com

Inne cechy modelu to wtrysk paliwa oraz ABS z systemem dual-channel w wersji eksportowej, który jednocześnie hamuje tylnym i przednim kołem. W wersji lokalnej sprzedawany motocykl wyposażony jest w ABS jedynie na przednim kole.

%d bloggers like this: