Wesołe jest życie motocyklisty… w Łodzi!

O tym, że łódzcy motocyklisty żyją jak w bajce, pisaliśmy już kilka razy. Chodziło m.in. o przyznanie posiadaczom silnikowych jednośladów prawa do poruszania się buspasami.

Tym razem władze miasta pozwoliły motocyklistom poruszać się po zamkniętych ulicach, które prowadzą bezpośrednio do centrum, chodzi o ul. Kopernika, Kilińskiego, Narutowicza oraz Zieloną. Brawo!

Motocykliści pojadą nowymi trasami już od pierwszego maja. Warto dodać, że decyzja władz miasta to wynik starań Stowarzyszenia Łódzkich Motocyklistów oraz radnego Tomasza Kasprzaka.

Foto: polandwanderer.com

Przypomnijmy jeszcze, że zmotoryzowani mieszkańcy miasta mają swoje rondo im. Łódzkich Motocyklistów, wspomniane buspasy oraz specjalne miejsca parkingowe, przeznaczone tylko dla właścicieli silnikowych jednośladów.

Dodajmy że tradycyjne rozpoczęcie sezonu motocyklowego było w Łodzi świętowane, a przede wszystkim organizowane, wraz z Urzędem Miasta Łodzi oraz Łódzkim Centrum Wydarzeń. W praktyce oznaczało to zupełnie inną skalę przedsięwzięcia. Już sam fakt, że impreza odbyła się na terenie Atlas Areny, ma swój niezwykły wymiar.

Atlas Arena to potężna hala sportowo-widowiskowa, której trybuny mogą pomieścić ponad 10 tysięcy widzów, a do dyspozycji gości dostępnych jest również 1500 miejsc postojowych, cztery gigantyczne ekrany multimedialne, i wiele innych udogodnień. Która impreza z cyklu „rozpoczęcie sezonu” odbywa się na podobnym obiekcie? No właśnie…

%d bloggers like this: