Kontrolowane zderzenie i śmierć motocyklisty w USA

Kontrolowana kolizja radiowozu ze ściganym zazwyczaj ma na celu zatrzymanie uciekiniera zanim dotrze do gęściej zamieszkałej strefy, w której poszkodowane mogłyby zostać osoby postronne. W odniesieniu do tego tematu wielokrotnie pisaliśmy o bezradności angielskich stróżów prawa, którzy w obawie o zdrowie i życie mieszkańców zaprzestają pościgu przed zmotoryzowanymi uciekinierami, albo jedynie jadą za nimi w bezpiecznej odległości.

Poniższe nagranie jest inne. Zostało zarejestrowane przez kamerę zamontowaną w radiowozie policyjnym w Sammerville w Południowej Karolinie (USA). Kierujący samochodem policjant – James Vansant – próbował zatrzymać niejakiego Roberta Lee Clarka, który nie stosował się do znaków ograniczających prędkość. Na drodze było ograniczenie do 45 mil na godzinę, natomiast Clark jechał 66 mil na godzinę.


Dashcam Shows Cop Ram Motorcycle and Kill the Driver For Speeding. Źródło: YT, Sizzorfite

Clark nie tylko nie zastosował się do polecenia zatrzymania, ale jeszcze przyspieszył osiągając według stróżów prawa ponad 90 mil na godzinę (blisko 145 km/h). W tym momencie policjant postanowił uderzyć w tył motocykla, aby zmusić Clarka do zaprzestania ucieczki. Niestety w wyniku kolizji motocyklista stracił panowanie nad maszyną i poniósł śmierć na miejscu.

Biuro Berkeley County Sheriff’s Office wydało oficjalny komunikat w tej sprawie ze szczegółowymi opisem zdarzenia, w którym pojawiła się również informacja o wszczęciu śledztwa mającego na celu wyjaśnienie wszelkich niuansów sprawy.

Foto: YT, Sizzorfite
%d bloggers like this: