Wreszcie jest! Od poniedziałku sprawdzisz punkty przez internet!

Sprawdzenie zebranych w danym roku punktów karnych za wykroczenia drogowe było dotychczas dość kłopotliwe, bo jedyną opcją przewidzianą przez ustawodawcę była wizyta na komisariacie policji.

To się wreszcie zmieni z dniem 24 kwietnia 2017 roku. Aby upewnić się, ile punktów udało się zebrać w danym roku, wystarczy wejść na rządową stronę Ministerstwa Cyfryzacji, a konkretnie pod ten adres. Jedyny wymóg dotyczy założenia tzw. Profilu Zaufanego.

Foto: Policja

Profil Zaufany to inaczej podpis elektroniczny, który można założyć poprzez bank. W tej chwili taką możliwość drogą elektroniczną oferują trzy banki, tj. PKO BP, ING Bank Śląski oraz Bank Millenium. W najbliższym czasie jeszcze dwa duże banku mają udostępnić opcję założenia profilu przez internet.

Co z osobami, które nie są klientami powyższych banków? Niestety będą musiał pofatygować do urzędu. Założenie Profilu Zaufanego jest darmowe, ale urzędnik musi zweryfikować tożsamość osoby składającej wniosek.

W tej chwili nie została jeszcze udostępniony odnośnik do nowej usługi. Pojawi się ona w zakładce „Kierowcy i pojazdy”, a dalej „Sprawdź swoje punkty karne online”.

%d bloggers like this: