Spore rabaty na motocykle Harley-Davidson?

Agencja Reuters donosi, że Harley-Davidson w USA podjął decyzję o sporych rabatach na motocykle marki z rocznika 2016. Informacja nie jest oficjalna, ponieważ Harley-Davidson nie stosuje tego typu zachęt dla klientów. Reuters opiera się na zgłoszeniu od trzech nieujawnionych dealerów marki oraz dwóch analityków.

Rabat w wysokości 1000 dolarów jest przyznawany na motocykle z rocznika 2016. Oznaczałoby to naprawdę potężne obniżki. Dla przykładu, popularny model Sportster Iron 883 kosztuje obecnie w wersji podstawowej 8 949 dol. Prawdopodobnie maksymalna zniżka dotyczy jednak droższych modeli. Według Reutersa akcja będzie trwała tylko do końca kwietnia.

Foto: harley-davidson.com

Informacja jest o tyle ciekawa, że praktyka obniżek cen zeszłorocznych modeli, standardowa u konkurentów, nie była nigdy promowana przez giganta z Milwaukee. Właściwie to Harley zajmuje zdecydowane stanowisko przeciwne tej praktyce.

Według nieoficjalnych źródeł, pokaźne rabaty umożliwiłyby firmie pozbycie się zeszłorocznych modeli, które zajmują miejsce najnowszych edycji. Harley-Davidson odczuwa również skutki silnego dolara, który obniża ceny motocykli konkurentów zza granicy oraz presję ze strony Polaris Industries, której wiodąca marka Indian Motorcycle co raz śmielej poczyna sobie na rodzimym i międzynarodowym rynku.

%d bloggers like this: